info@geleceginitasarla.net
   0212 265 33 14/15/17

BİLGİ BANKASI

Özgeçmişinizi öne çıkartacak 4 öneriÖzgeçmişinizi öne çıkartacak 4 öneri

10 Ocak 2016

İş aramada başarılı olmak için sizinle aynı pozisyona başvuranlara göre öne çıkmanız gerekli. Bu aslında o kadar zor değil. İşte size bir adım önde olmanızı sağlayacak 4 öneri.

1)Özgeçmişinizi iyi bir ön yazı ile birlikte gönderin.  Özgeçmişinizi ister maille yollayın, ister internet üzerinden başvurun isterseniz dosya halinde verin. Özenle hazırlanmış bir ön yazı sizi diğerlerinden bir adım öne çıkartacaktır.

2)Yazım ve imla hataları olmamasına dikkat edin. Çok mükemmel olmayabilir ama baştan savma görüntüsü olması işverenler açısından hiç hoş değil. Sizin tecrübelerinizle ya da becerilerinizle ilgili bir işe başvurun. Özgeçmişiniz 2 sayfadan uzun da olmamalı. Sadece son 10 yılınızla ilgili eğitim ve iş tecrübelerinize yer verin.
 

3)Özgeçmişinizde referanslar bölümünü boş bırakmayın. Eğer bazı sebeplerden dolayı gizli tutuyorsanız da sorulduğu zaman iletebileceğinizi yazın.
 

4)CV’nin ulaştığından emin olun. Çoğu iş arayan cv’sini maille yolladıktan sonra bunu kontrol etmez. Haber bekleme süresi uzarsa 2. kez özgeçmişini yollaman iyi olur.