info@geleceginitasarla.net
   0212 265 33 14/15/17

BİLGİ BANKASI

Bilgi Bankası


Zam istemenin yolları

10 Ocak 2016

Pek çok kişi maaş zammı istediklerinde bu talebin kendilerine karşı kullanılacağını, belki de onların işini kaybetmelerine neden olacağını düşünüyor. Özellikle ekonomik krizler nedeniyle yaşanan küçülmeler, iş güvenliğinin olmaması zam istemeyi iyice zorlaştırıyor. Bir çok kişi de nasıl olsa benim performansım çok yüksek, yöneticilerim zammı hak ettiğimi mutlaka görecektir, diye bekler durSon işyerinden ayrılma sebebi nasıl açıklanmalı?

10 Ocak 2016

İş görüşmeniz çok iyi gidiyor. İçinizden ‘oldu bu iş’ diye düşünmeye başladığınızda hiç gelmemesini umduğunuz o soru çıkageliyor: “Önceki işyerinizden neden ayrıldınız?” Birden aklınıza eski yöneticinizle çatışmalarınız geliyor. Zaten dolmuşsunuz, yaşananları bütün detaylarıyla ortaya döküyorsunuz. Sonuç: İş olmuyor. Yöneticiyle anlaşmazlık, hÖzgeçmiş ne işe yarar?

10 Ocak 2016

Bir iş bulup kariyerinde ilk adımı atmak herkesin hayali.  İş bulmanın da ilk adımı bir özgeçmiş yani kısaca cv hazırlamaktan geçiyor. Peki bir özgeçmiş hazırlamanın size ne yararı olacak?

Öncelike özgeçmiş nedir? Özgeçmiş bir kişinin, eğitim ve mesleki geçmişinin yer aldığı ve iş başvuruları için hazırlanmış kişinin yaşantını anlatan bir taslaktır.

CVÖzgeçmişinizi öne çıkartacak 4 öneri

10 Ocak 2016

İş aramada başarılı olmak için sizinle aynı pozisyona başvuranlara göre öne çıkmanız gerekli. Bu aslında o kadar zor değil. İşte size bir adım önde olmanızı sağlayacak 4 öneri.

1)Özgeçmişinizi iyi bir ön yazı ile birlikte gönderin.  Özgeçmişinizi ister maille yollayın, ister internet üzerinden başvurun isterseniz dosya halinde verin. Özenle hazırlaKariyer hedefimi yazmalı mıyım?

10 Ocak 2016

Cv doldururken hep karşımıza çıkar kariyer hedefi.  Bir çoğumuzun boş bıraktığı ya da önemsemeden geçtiği bu bölüm aslında oldukça önemli. İşverenler bu bölüme oldukça dikkat ediyor. 

Özgeçmişlerinizde kariyer hedefiniz nedir diye sorulmasının amacı İK uzmanının sizin vizyonunuzu daha iyi bir şekilde anlamasıdır. Alacağı cevap sizin şirketeCV nasıl hazırlanır?

15 Aralik 2015

Bir iş bulmanın ilk yolu özgeçmiş yani kısaca cv hazırlamaktan geçiyor. Peki bir özgeçmiş hazırlamanın size ne yararı olacak? Özgeçmişinizde neler yazmalı... İşte tüm detaylarıyla etkili bir özgeçmiş / cv hazırlamanın yolları...

Özgeçmiş ne işe yarar?

 

CV kişisel bilgilerinizi mümkün olan en iyi şeklilde sunmaya çalışır. Cv’niz başka bir