info@geleceginitasarla.net
   0212 265 33 14/15/17

ÇALIŞMALARIMIZ

Çalışmalarımız

Yüz Yüze Eğitimler


Geleceğini Tasarla Programı, genç gönüllülerin kendi bilgi teknolojileri uzmanlığını akran eğitimi yöntemiyle kitlelere yaygınlaştırmayı, yüzyüze eğitimler aracılığıyla gençlerin kişisel gelişimlerini ve kapasitelerini geliştirilmesini desteklemeyi, İnternet Girişimciliği ve İnternet güvenliği konusunda gençler arasındaki farkındalığın arttırılmasını hedeflemektedir.. Bu hedefler doğrultusunda bugüne kadar program kapsamında bilgisayar okuryazarlığı, sayısal yaşam ve internet güvenliği, web tasarım ve sosyal medya okuryazarlığı konularında projenin eğitim müfredatları geliştirilmiş; genç gönüllüler bu eğitim alanlarında eğitici olarak yetiştirilmiştir. 81 ilde 1781 genç eğitmen daha fazla ihtiyaç sahibi kişinin bilişim becerilerine sahip olması için gönüllü eğitim faaliyetlerini yürütmektedir. Bugüne kadar 210.000 kişiye eğitimlerimiz ulaştırılmıştır.

  • TEMEL BİLGİSAYAR VE OFFİCE EĞİTİMLERİ

  • SOSYAL MEDYA OKURYAZARLIĞI EĞİTİMİ

YouthSpark Live


Microsoft’un kurumsal sosyal sorumluluk çerçevesinde Global anlamda çeşitli ülkelerde uyguladığı, 15 – 30 yaş arası gençleri hedefleyen bir etkinliktir. Etkinlik süresince 21. yüzyılda yeni teknolojilerin gençlerin istihdamı sürecine etkisi, inovatif düşünme kültürünün gençlerin kariyerine olumlu katkısı, girişimciliğin alternatif bir kariyer imkanı olarak öne çıkması gibi konular üzerine çalışılmaktadır. YouthSpark Live adı verilen bir günlük etkinlik esnasında girişimcilik konusunda başarılı kişilerin ilham verici konuşmaları, Microsoft uzmanları ile kariyer konusunda yuvarlak masa çalışmaları ve gelecek konusunda kariyer planlaması ile ilgili uzmanların desteği ile atölye çalışmaları gerçekleştirilecektir. Etkinlik temel anlamıyla istihdam, girişimcilik ve kariyer alanlarında yeni yüzyılın gereklilikleri konusunda gençlerin farkındalıklarını arttırmayı hedeflemektedir.

Tech For Good (STK Buluşmaları)


Etkinlikte, sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarını daha verimli kılacak teknoloji çözümlerine yönelik oturumlar düzenliyoruz. Microsoft ürünlerinin teknik detaylarından, sivil toplumda teknolojinin kullanım alanlarına kadar birçok içeriğin yer alacağı etkinlikte Microsoft Türkiye yazılım bağışı programını tanıtarak birçok sivil toplum kuruluşunun yararlanmasını hedefliyoruz.

STK’ların bilgi ve iletişim teknolojilerini etkin kullanabilme sorunlarına da değinilerek, aynı zamanda konunun uzmanlarıyla birlikte yaşanan sorunlara yönelik çözüm yolları da geliştirmeyi hedefliyoruz. Etkinlik kapsamında infografik atölyesi, internet güvenliği ve sosyal medya araçları ile sivil toplum kuruluşlarının görünürlüklerini arttırmak ve kurum içi çalışmalarında sosyal medya araçları ile dijital iletişim noktasında kurumsal kapasitelerini geliştirmeyi hedefliyoruz.

Startup Weekend


Startup Weekend, 48 saat süren, yazılımcılar, tasarımcılar, pazarlamacılar, ürün yöneticileri ve tüm girişimcilik meraklılarını bir araya getirerek fikirlerini paylaşmalarını, ekip oluşturmalarını ve fikirlerini gerçekleştirmelerini sağlayan uluslararası bir etkinliktir. 107 ülkede düzenlenen 1.000’in üzerinde etkinlik ile 100.000’in üzerinde girişimciye ulaşmıştır. 2,5 gün boyunca kesintisiz çalışarak teknoloji tabanlı, mobil uygulama ve web proje fikirlerini örnek ürün aşamasına getirmekte ve jürinin değerlendirmesine sunmaktadır.

Bilişim Akademileri


Geleceğini Tasarla Programı’nın hedeflerinden biri de bilişim sektöründe uzman açığının mevcut olduğu ülkemizde nitelikli ve kalifiye gençlerin yetiştirilmesine katkı sağlanması amacıyla Bilişim Akademileri’nin kurumsallaşmasını desteklemektir. Bu doğrultuda Habitat Derneği ve Microsoft Türkiye ortaklığında, yerel işbirlikleri geliştirilerek 26 kentte Habitat Bilişim Akademisi yapılandırılmıştır.

Bilişim ve Girişimcilik Seminerleri


Geleceğini Tasarla Programı kapsamında Üniversitelerde bilişim ve girişimcilik konularında seminerler düzenlemektedir. Bilişim ve girişimcilik alanından ünlü iş adamları, uzmanları ve üst düzey yöneticileri üniversite gençliği ile buluşturuyoruz.