info@geleceginitasarla.net
   0212 265 33 14/15/17

EKİP ÜYELERİ

Abdullah Taygun Yavaşça        
Habitat Derneği’nde Geleceğini Tasarla Programı koordinatörlüğü görevini yürüten Abdullah Taygun Yavaşça Dumlupınar Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur. Bilişimle kalkınma vizyonu hedefiyle devam eden Geleceğini Tasarla Programı (Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor Projesi) kapsamında gençler, kadınlar, kamu görevlileri, mikro girişimci kadınlar vb hedef kitlelerine yönelik bilişim eğitimlerinin verilmesi, gençlerin aktif bir şekilde e-dönüşüm politikalarını katılması, online ve yüzyüze eğitimler aracılığıyla gençlerin kişisel gelişimlerini ve kapasitelerini geliştirilmesini desteklemeyi, ülkedeki bilişim politikaları oluşturulması ve sürecinin takibi çalışmalarına destek vermektedir.
Ahmet Güzel    
1991 yılında dünya gezegeninde doğdu. İlköğretimini Adana'da, Lise öğretimini Nevşehir'de Anadolu Öğretmen Lisesinde tamamladı. Çukurova Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümünde okurken çeşitli gönüllü projelerde yer aldı. TEMA ile çocuklarla fidan dikimi etkinlikleri, üniversite kulüpleri ile huzurevi ziyaretleri, köy okullarına kütüphane kurma ve öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli etkinliklerde gönüllü yer aldı. Topluma hizmet dersi için Adana'da Suluca köyünde yaşlılara bilgisayar okuryazarlığı eğitimleri verdi. Okulu bitirdikten sonra eğitim hayatına devam ederek Konya'da Zihin Engelliler Öğretmenliğinde okumaya başladı. Bu dönemde Habitat ailesiyle tanıştı. CISCO Bilişim Teknolojileri Temelleri eğitmeni olarak başladığı yolculuğuna Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor eğitmeni olarak Ankara'da devam etti. Halen Habitat'da Bilişim Projeleri Master Eğitmeni olarak gönüllü çalışmaktadır.
Ahmet KUŞLULAR    
23 Yaşındayım. Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Üniversitede toplum gönülleri topluluğu ile başladığım sivil toplum hayatıma Genç TEMA topluluğu ile devam ettim. Yaklaşık iki dönem Genç TEMA topluluğu yönetim kurulu üyeliği yaptım. Daha sonra Türkiye’de alanında ilk olma özelliği taşıyan Dijital Oyun Geliştiricileri Topluluğu’nun kurulmasında önderlik ettim. 2016 yılında Dünyanın en büyük organizasyonlarından biri olan Global Game Jam’in Konya ayağının organizatörlüğünü yürüttüm. Şuan Habitat Derneği’nde Bilişim projeleri master eğitmeni olarak çalışmakta ve eğitimler vermekteyim.
Abdusselam Yılmaz    
1992 yılında Siirt'te doğdu. 2000- 2011 yıları arasında Siirt Erkek Yetiştirme yurdunda kaldı, İlköğretim ve Lise öğrenimini Siirt'te gerçekleştirdi. Bu dönemlerinde Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği'nin yürütmüş olduğu Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor, Bilişimde Genç Hareket ve Müzakere ve Arabuluculuk gibi projeler kapsamında gönüllü eğitmenlik yaptı. İstanbul Üniversite Hukuk Bürosu Yönetimi ve Sekreterlik bölümünde ki eğitim hayatını yarıda bıraktı. Siirt Üniversitesi İşletme Fakültesi Bölümü'nü bitirdi. Siirt Üniversitesinde ilk gençlik çalışmaları yürüten öğrenci Topluluğu'nu kurdu. AB Bakanlığı Türk Ulusal Ajansı, 20 den fazla gençlik projesine imza attı Polonya, Hollanda, Almanya, Çek Cumhuriyeti, İtalya , Fransa Belçika gibi 15'ten fazla ab ülkesi ve Balkan Ülkelerinde gerçekleşen ab projelerinde yer aldı Gençlik ve Spor Bakanlığı Kamp liderliğini yapıyor , Halen AB, Sodes, Gençlik Spor Bakanlığı, gibi Hibe Programlarına projeler yazıyor. Geleceğini Tasarla Programı Kapsamında gönüllü Master eğitmenlik yapıyor.
Ahmet Yıldız     
1990 yılında İstanbul’da doğdu. İlköğretim ve lise öğretimini İstanbul’da tamamladıktan sonra Atatürk Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Şu anda Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü öğrencisidir. Şu anda aile şirketinde yönetici vasfında iş hayatını sürdürmektedir. Gönüllülük hayatına 2011 yılında Erzurum Bilişim Akademi sorumlusu olarak başladı. İlerleyen yıllarda Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor Web Tasarım Eğitmeni olarak devam etti. 2014 yılından itibaren Geleceğini Tasarla Programı’nda Sosyal Medya Okuryazarlığı, Microsoft Office ve Web Tasarım Master Eğitmeni olarak çalışmalarına devam etmektedir.
Ali Dayan    
Merhaba, Ben Ali Dayan. 23 Kasım 1993, Üsküdar doğumluyum. Emekli polis memuru bir babanın ve ev hanımı bir annenin çocuğuyum. 8. sınıfta İstanbul Tüccar ve Sanayiciler Derneği İ.O.O öğrenci temsilcisi seçildim. Liseyi, Manisa Lisesinde okudum. 9. sınıftayken öğrenci temsilcisi seçildim. Aynı yıl Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu'na seçildim ve bu görevi 3 yıl sürdürdüm. 2008 yılında Geleceğini Tasarla Programında gönüllü eğitmen oldum. 10. sınıftayken, 10. sınıflar öğrenci temsilcisi seçildim ve TRT-2 Bilişim Rüzgarı Programı benimle, Türkiye'nin en genç bilgisayar eğitmeni olduğum için benim hakkımda röportaj yaptı. 2012 yılında Manisa Büyükşehir Gençlik Meclisi Danışma Kurulu'na seçildim. Şu anda Çağ Üniversitesinde Matematik-Bilgisayar Bölümü'nde okumaktayım. 2015 yılında Chemnitz Teknoloji Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Fakültesinde Erasmus+ Öğrenci Hareketliliği programı kapsamında okudum. 2014-2015 yılları arasında 1 kez Çağ Üniversitesinde 1 kez Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi'nde, 2 kez Tarsus Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nde 1 kez de Mersin Üniversitesi Tarsus MYO'da olmak üzere toplamda 5 kez Sosyal Medya Okuryazarlığı semineri verdim. Üniversitede 4 dönem "Yüksek Onur Belgesi" 1 dönem de "Onur Belgesi" almaya hak kazandım.
Ali Türel    
1992 yılında doğdu. İlköğretim ve Ortaöğretimini Adıyaman’da tamamladı. 2015 yılında İskenderun Teknik Üniversitesi Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Gönüllü çalışmalara ilk olarak 2009 yılında Adıyaman Kent Konseyi bünyesinde Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi olarak başladı. Bu dönemde Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor projesi eğitmeni ve Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak Projesinde Adıyaman Bilişim Elçisi olarak çalıştı. 2010 yılından itibaren Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor projesinde Master Eğitmen olarak gönüllü çalışmalara devam etti. 2014 yılından itibaren ise Geleceğini Tasarla Programı kapsamında hâlen Master Eğitmen olarak gönüllü çalışmalarına devam etmekte.
Aslıhan Nur Öztürk    
17 Ağustos 1991 yılında Bolu ilinde doğdu. İlköğretim ve Ortaöğretim hayatını Sakarya, lise hayatının son 3 dönemini Bolu ilinde tamamladı. Ege Üniversitesi Biyoloji Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Aşçılık Bölümünde öğrenimine devam ediyor. Ege Üniversitesinde Sosyal Sorumluluk dersi kapsamında ilk sivil toplum macerası ile tanıştı. KA-DER derneğinin düzenlemiş olduğu İzmir Siyaset Okulunda Kadın Siyasetçilerin yetiştirilmesi eğitimine katıldı. İzmir Gençlik Meclisinde aktif bir gönüllü olmaya çalışmakta. Habitat Derneği ile üniversitenin 3.senesinde tanıştı. Birinin hayatına dokunmanın, bir insanın/çocuğun gözlerinde bir ışık olmanın, kalbinde bir kıvılcım yakmanın değerini Habitat sayesinde fark etti. Teknoloji ile iç içe olması sebebi ile bir cesaret, açılan Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor eğitimine başvurdu. İstanbul da aldığı eğitimde, daha başından gönüllülük ile pek çok şeyin değişebileceğini anladı. Eğitimi aldıktan sonra yerelde eğitimlerine devam etti. Halen ‘Habitat Bilişim Projeleri’ kapsamında Master eğitmenlik yapmaya devam etmektedir.
Ayhan İlhan    
1993 yılında Nevşehir 'de doğdum. İlköğretim ve lise öğrenimimi Nevşehir'de tamamladıktan sonra Erciyes Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü kazandım. 2016 yılının şubat ayında mezun oldum. Ek olarak Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İşletme bölümünde eğitimime devam etmekteyim. Habitat Derneği ile 2009 yılında lise hayatımda tanıştım. Bu tanışma aslında asosyal bir kişinin sosyal bir kişiye dönüşmesinin de başlangıcı oldu. Okuduğum bölümü seçmemdeki en büyük etkilerden birisi bu tanışmaydı. Bilgisayara olan ilgim aldığım eğitmen eğitimi sayesinde daha da arttı. Habitat Derneği'nde bilişim projelerinde master eğitmen olarak gönüllülük çalışmalarına devam etmekteyim.
Ayşegül Sakin   
Ben 1990 yılının Ocak ayında Adıyaman da doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Adıyaman da okudum öğrenciliğim boyunca Kültür ve Sanat ın değişik alanlarında yarışmalara katılıp ödüller kazandım. Ve bu ileri hayatımda bana yol gösterici oldu. 2013 yılında İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. Üniversiteden sonra iki yıl süresince Adıyaman Çadırkent Geçici Eğitim Kurumunda Öğretmen olarak çalıştım. Memlekete dönüş ile beraber başlayan geç kalınmış bir gönüllülük hikayesi yazıyorum elimden geldiğince.2014 yılında Adıyaman Kent Konseyi Gençlik Meclisi yönetim kuruluna seçildim. Bu görevime halen devam etmekteyim. 2014 yılında Geleceğini Tasarla projesi kapsamında Habitat ile tanıştım ve Bilişim Projeleri Master Eğitmeni olarak devam etmekteyim. 2015 yılında Adıyaman Yeşilay Cemiyeti gönüllüsü olarak birçok çalışmada yer aldım ve 2017 genel kurulunda yönetimde asil üye olarak yer alıyorum. 2016 Eylül ayından itibaren Adıyaman Gençlik ve Kültür Merkezi Resim Kulübü Eğitmeni olarak çalışmaya devam ediyorum.
Bahadır Han Gökmen    
1993 Bursa doğumlu. İlk ve orta okulu Bursa’da liseyi İnegöl’de okudu. Halen Dokuz Eylül Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğrencisidir. Gönüllü olarak çalışmalarına 2014 yılında İzmir’de İzmir Kent Konseyi Gençlik Meclisi içerisinde yer alan Bilişim Çalışma Grubu bünyesinde başlamıştır ve Habitat Derneği ile ilk tanışması bu çalışma grubu sayesinde aldığı Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor projesi eğitmen eğitimi sayesindedir. Yine 2014 yılında İzmir Kent Konseyi Gençlik Meclisi’ne Yürütme Kurulu Üyesi olarak seçilmiştir. 2015 yılında Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor, 2016 yılında Bilişimde Genç Hareket projeleri eğitmeni olmuştur. 2016 yılından beri de Habitat Derneğinin Bilişim Projeleri Master Eğitmeni olarak gönüllülük çalışmalarına devam etmektedir.
Berat Yıldız    
Çukurova Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Teknolojik gelişmeleri yakıdan takip eden, robotik, yapay zeka (ve alt dalları) konularına meraklı, hayatta Level 50/100 olduğuna inanan biriyim. Mühendislik dışında, Polisiye okuru, izleyicisi ve yazarıyım. Mühendisliğin sadece mühendislik değil aynı zamanda, polisiye ve şiir olduğuna inanırım. ->Doğduğum gün Charles Bukowski'nin öldüğü gündür; iyi bir okuyucu olmamın sebeplerinden biri de budur
Caner Bayrak    
24.05.1985 tarihinde Ordu Altınordu ilçesinde doğdum. İlköğretim, ortaokul ve lise eğitimimi Ordu’da Üniversite eğitimimi Bolu’da Abant İzzet Baysal Üniversitesi İşletme Bölümünde tamamladım. Şuanda Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezinde Gençlik Çalışanı ve AGH Koordinatörü olarak görev yapmaktayım. Daha öncesinde Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde Gençlik Çalışanı olarak görev yapmaktaydım. Gönüllü olarak ise Gençlik ve Spor Bakanlığının Gençlik Kamplarında Kamp Lideri olarak görev alıyorum aynı zamanda Habitat Derneğinde İnternetle Hayat Kolay projesi Eğitmenliği ile başlayıp Bilişim Projeleri Master Eğitmenliğini gönüllü olarak sürdürmeye devam ediyorum.
Cemil Dalkılıç    
1992 yılında İzmir’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini burada tamamladıktan sonra Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümünü kazandı. Gönüllü çalışmalara lise yıllarında başlayan Cemil, Eskişehir’e gelince Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi Gençlik Kolları’nda görev almaya başladı. Bu andan itibaren ulusal ve uluslararası anlamda çeşitli AB projelerine dahil oldu. Bunun haricinde çeşitli TC Ulusal Ajansı, Merkezi Finans ve İhale Birimi, Kalkınma Ajansı projelerinde koordinatör ve eğitmen olarak görev aldı. Intel, Microsoft gibi kurumlardan aldığı kurslar sayesinde, eğitmenlik ve mentörlük; Türk Kızılayı kamplarında proje branşında da liderlik yapmaktadır. Habitat Derneği ile 2011 yılında tanıştı. Bu tarihten itibaren Eskişehir Habitat Bilişim ve Girişimcilik Akademisi koordinatörü olarak görev aldı. 2013-2016 yılları arasında Türk Kızılayı Eskişehir Gençlik Kolları başkanlığı görevini yürüten Cemil, 2016 yılında itibaren Bilişim Projeleri Master Eğitmeni olarak gönüllülük çalışmalarını sürdürmektedir.
Dilber Akpınar    
1997 Ağustos doğumludur .İlk Ve Ortaokul eğitimine 2004-2012 yılları arasında Millî Mensucat İlköğretim okulunda devam etmiş olup, lise eğitimini Fen Bilimleri Bölümü olmak üzere Tepebağ Anadolu Lisesi'nde devam ettirmiş, son olarak Şakirpaşa Anadolu Lisesi'nden mezun olmuştur. Şu Anda Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde eğitimine devam etmektedir. 2. Sınıf Kimya Öğretmenliği Bölümünde okumaktadır. İlk Sivil Toplum Çalışmalarına 2012 yılında Adana'da başlayıp 2015 yılından itibaren ise Habitat Derneği'nin yürütmüş olduğu projelerde gönüllü olarak yer almaktadır.
Dilek Kahya  
1994 İzmir doğumlu, ailemin tek çocuğuyum. Ortaöğretim dönemimde atletizm ile ilgilendim. İzmir Karşıyaka Spor Kulübünün lisanslı sporcusuydum. 2006 yılında 4*100m İzmir 3.lüğüm oldu ve bronz madalya kazandım. Araştırmayı, yeni değişik ve öğrendiğim şeyi sonuca dökmeyi çok severim. İzmir Bornova Mimar Sinan Anadolu Teknik ve Teknik Meslek Lisesi'nden Bilişim Teknolojileri Alanı -Veri Tabanı Programcılığı Dalından Mezun olduktan sonra biraz rötarlı da olsa üniversite dönemim başladı. Adnan Menderes Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliğini kazandım. Aydın'da olduğum sürece robotik teknolojilerini araştırıp üzerinde çalışmalarda bulundum. 1. Sınıf'ın sonunda yatay geçiş ile Ege Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliğine geçişte bulundum. Şu an Ege Üniversitesinde okumaktayım. Bilgisayar , teknoloji ve çocuklar. Bu üç önemli etken hayatımda sürekli olmasını isterim. Şu an yapay zeka kavramını merak ediyorum. Yurtdışındaki bazı çevirilerle daha güncel olaylar nerde toplanıyor takip etmeye çalışıyorum. Aynı zamanda okulumda akademisyen olarak kalmak için bir çok konuyu araştırıyorum. Programlama üzerine bilgi eksikliklerimi tamamlayıp bir proje ile bu bilgilerimi kalıcı hale getirmek istiyorum.
Dinçer Yılmaz    
1981 yılında Beşiktaş/İstanbul’da doğdu.Mesleğine aşık bir bilgisayar mühendisi olan Dinçer; 2005 yılından bu yana çeşitli sivil toplum kuruluşlarının bilişim projelerinde yer alıyor. Habitat ile 2007 yılında başlayan serüveninin bu yıl 10.yılı. Geçen 10 yıldan bu güne kadar gönüllülük serüveninde,yüzlerce kişi ile aynı ortamda bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunma imkanı yakaladı.
Ecem Nur Ercan    
1996 yılında Lüleburgaz'da doğdu. Öğrenim hayatına Kırklareli Üniversitesi'nde devam etmekte. 2010 yılında Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED) çocuk tiyatro ekibi ile gönüllülük serüveni başladı. Orta okul yıllarında başlayan gönüllülük sevdası Lüleburgaz Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeliği ile devam etti. 2011 yılında üyesi olduğu Gençlik Meclisi'nde 2014 yılından beri Başkan yardımcılığı yapmakta. 2014-2016 yılları arasında UNICEF ve IKEA ortaklığında yürütülen Çocuk Dostu Şehirler projesinde Lüleburgaz'ı temsilen proje kolaylaştırıcısı ve daha sonra proje temsilcisi olarak çalıştı.2015 yılında Habitat Derneği ile Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor projesi sayesinde tanıştı. Aynı yıl Uluslararası Best Buddies projesi Türkiye etabında gönüllü olarak yer aldı. Şuan da Habitat Derneği Bilişim Projeleri Master Eğitmeni olarak gönüllülük serüvenine devam etmekte.
Ezgi Güler    
19 Mayıs 1996 yılında İstanbul'da doğdu.İlköğretim ve liseyi İstanbul'da tamamladı.Trakya Üniversitesi Tarih Bölümü öğrencisi olan Ezgi,sivil toplum hayatına Türk Kızılay'ı Edirne Gençlik Kolları gönüllüsü olarak başladı.İki yıl boyunca Yönetim Kurulu Üyesi olarak yürüttüğü görevini , Şube Başkan Danışmanı olarak devam ettirmekte ve Edirne'de LÖSEV,TROYDEM gibi sivil toplum kuruluşlarında da halen aktif rol almakta.Hayatında dönüm noktası olarak gördüğü Habitat Derneği ile 24 Aralık 2015'te Edirne SMO Eğitmen Eğitimi'nde tanıştı.Dernekte olan gönüllü faaliyetlerini Bilişim Projeleri Master Eğitmeni olarak yürütmekte.
Fatoş Bölükbaşı    
Bilişim Teknolojileri Öğretmeni. Eğitim Teknoloğu. Sosyal Medya Sorumlusu. Başkent Üniversitesi / Bilgisayar Ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü Lisans, Gazi Üniversitesi Eğitim Teknolojileri alanında Yüksek Lisansı tamamlayarak “Eğitim Teknoloğu” ünvanını aldı. Yüksek Lisans tez konusu Türkiye’de ilk kez yazılan “Öğretmenlerin Teknoloji Okuryazarlık Düzeyleri” oldu… 2010 yılından beri gönüllü olarak çocukların eğitimleri için yapılan çalışmalara aktif olarak katılmaktadır. 2015 yılında Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor Projesi kapsamında Habitat Derneği ile tanışarak, Bilişim Projeleri Master Eğitmeni olarak gönüllü çalışmalarına devam etmektedir.
Gamze Tutan    
1995 yılında Afyonkarahisar'da doğdu. Ilkokul ve lise hayatını Afyonkarahisar'da tamamladıktan sonra, üniversiteyi de yaşadığı şehirde kazanınca yaşadığı şehirde genclik kapsaminda daha verimli ve aktif hale getirmek için gönüllülüğe adım attı. 2013 senesinde Afyon Kocatepe Üniversitesi/ İktisat bölümüne basladı. Üniversiteye adım atmasıyla birlikte STK hayatına da hızlı bir giriş yaptı. 2 sene Afyon Yenileşimi Geliştirme Derneğinde Denetim kurulu başkanlığı yaptıktan sonra, halen aktif olarak çalışmakta bulunan kurucusu olduğu Afyon Kocatepe Üniversitesi Dil Kültür ve Kaynaşma Topluluğu ile gönüllülük seruvenine kendi hayalleri ile devam etti. Hala başkanı olduğu DİKKAT ile birlikte Habitat Derneği ile tanışma fırsatı buldu. 2015 Ağustos ayında Minik Parmaklar Geleceğini Programlıyor projesine, 2015 Ekim ayında ise Sosyal Medya Okuryazarlığı projesine egitmen olarak Bilişim alanında kendini geliştirmeye başladı. Girişimcilik, Gönüllüĺük, Yönetişim ve Bilişim üzerine bir çok proje içinde bulunurken 2016 eylul ayında Türk Kızılayı Afyonkarahisar Kan Bağışcısı Kazanım Biriminde Saha Organizatörü göreviyle profosyenel iş hayatına da girmiş bulundu. 2016 Ağustos itibariyle Bilişim Projeleri Master Eğitmeni olarak gönüllülük faliyetletlerini sürdürürken aynı zamanda kendi yerel ve bölgesinde farklı kampanya ve projeleri de yürütüyor.
Gizem Demircioğlu    
21 yaşındayım ve Erciyes Üniversitesin' de çift ana dal yapmaktayım. Ana dalım Harita Mühendisliği, yan dal Gıda Mühendisliği okumaktayım. Gönüllülük hayatıma ilk olarak Kızılay ile başladım daha sonra FİPAK Kulübü (Farkındalık İçin Paylaşım ve Atılım Kulübü) ile devam ettim. Habitat ile de FİPAK sayesinde tanıştım. 2015 yılının Ekim ayında Sosyal Medya Okuryazarı Eğitmeni oldum. 2016 yılı Ağustos ayında Bilişim Projeleri Master eğitmeni oldum.
Hande Alper    
1997 yılında doğdu. İlköğretim öğrenimini Konya Ereğli'de gerçekleştirdi. Lise eğitimi için Eskişehir'de yaşamaya başladı hala Eti Sosyal Bilimler Lisesinde eğitim görmektedir. Lise eğitiminin ilk yıllarında başlayan sosyal sorumluluk hayatına halen Geleceğini Tasarla Programı ve Türk Kızılayı Eskişehir Gençlik Kolları'yla devam etmektedir. AB Bakanlığı Türk Ulusal Ajansı, Microsoft, Intel, TÜBİTAK, Kent Konseyleri, Gençlik Merkezleri ve ülkemizin önde gelen kurumlarında projelere, programlara ve eğitimlere katıldı. Türk Kızılayı Eskişehir Gençlik Kollarında Yönetim Kurulu Üyeliğini görevini halen yürütmektedir. Halen Liselerde Kızılaycılık, Sosyal Medya Okuryazarlığı, Temel Bilgisayar ve Ofis Programları konularında bilgilendirmeler yapmakta ve sosyal projelere destek vermektedir.
Hatice Beşikçi    
İlk ve ortaöğretimi Samsun da tamamlamış Anadolu Universitesi İşletme Fakültesini bitirdikten sonra Ondokuz Mayıs Universitesi Sınıf Öğretmenliği okumaya başlamıştır. İyi bir öğretmen olabilir miyim düşüncesi onu Tegv'e sürüklemiş ve sivil toplumla tanışmasını sağlamıştır. Omü Gençlik Topluluğu yönetim kurulunda yer alarak çeşitli organizasyonlar düzenlemiş, Tübitak projelerinde görev almış, yaratıcı video atölyelerine katılarak Down Sendromlu çocuklar ve Mülteci ailerle ilgili kısa film hazırlanmasına katkı sağlamış, gönüllü tiyatro topluluğuyla tiyatrolar haftası kapsamında oyun çıkarmış, GSB'de kamp liderliği yapmıştır.Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor projesiyle 2015 de Habitatla tanışmıştır. Paramı Yönetebiliyorum eğitmenliği ve GDK Samsun elçiliğinin yanı sıra Geleceğini Tasarla projesi kapsamında master eğimenlik görevini sürdürmektedir.
Haydar Özdemir    
Merhaba 1993 yılının ilk günü olan 1 Ocak tarihinde Ankara doğdum. İlkögretim ve Liseyi Ankarada tamamladıktan sonra Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Bankacılık bölümünü bitirdim.Şu anda Afyon Kocatepe Üniversitesi ögrenciyisiyim. Gönüllü çalışmalarına Nevşehirde okurken bi terzi amcanın sohbetiyle başladı.Geleceğe dair kaygılarımı önce kendi çevremi güzelleştirmem gerektigini söyleyerek beni yönlendirmesiyle başladı. O zamandan itibaren sivil toplumla beraber insan ve engelli hakları gençlik çalışması ve cocuklarla sosyal uyum üzerine bir cok çalışmada bulundum.bu çalışmalar sayesinde habitat ile tanıştım.kalkınma ve sürdürülebilirlik alanlarındaki çalışmalarına dahil olarak önce kendimi sonra çevremi güzelleştirmeye devam ettim.şuan her yeni güne yeni bir bilgi katarak ekonomi teknoloji alanlarında çalışmalar yürütmekteyim.
Itır Selin Palalı    
Merhaba, ben 1996 yılının en uzun gecesi olan 21 Aralık'ta Sakarya'da dunyaya geldim ve liseye geçene kadar bu tarz gönüllülük üzerine yapılan etkinliklerden haberim yoktu:) benim Habitat ile tanışmam 16 yaşımda başladı. İlk eğitimim Bilişimde Genç Hareket 'te gerçekleşti. Diğer eğitimlerede katıldım ve bana güncel bilgilerin yanında farklı insanlarla da tanışma imkanı sundu. Hem kendime olan güvenim gelişti hem de yaptığım eğitimlerle bir çok farklı kişilikte bireylerle iletişim kurdum. İkinci olarak Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor eğitiminde daha yoğun çalışarak master eğitmenliğe yükseldim -bu işin en sevdiğim yanı karşılığında bir şey beklemeden gönüllü olarak yapılması- böylece yapılan eğitimler daha verimli ve eğlenceli geçiyor. Ve son olarak Sosyal Medya eğitmeni oldum bununla birlikte mevcut bilgim daha da genişledi. Bu yıl lise son sınıfım hatta mezun oldum bile üniversite tercihleri nedeniyle biraz duraksadım ama eminim ki Habitat ailesi üniversitede de yanımda olacak ve o zaman da eğitimler için elimden geleni yapacağım. Aldığım belgelerle iş hayatıma yapacakları katkıdan dolayı da şimdiden teşekkür ederim.
Kübra Eraslan     
1990 yılında Ankara’da doğdu. İlköğretim eğitimini Ankara’da, lise eğitimini Kırşehir’de tamamladı. Bu dönemde hentbol, tiyatro ve halkoyunlarıyla uğraştı. Ahi Evran Üniversitesi İşletme Yönetimi bölümünden 2011 yılında mezun oldu. 2013 yılında dikey geçiş sınavı ile Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümüne geçiş yaparak lisans eğitimini sürdürmektedir. Bir dernekte ve halk eğitim merkezinde 9 yıl Kırşehir kültürüne destek amaçlı çalışmalarda ve halk oyunları usta öğreticisi olarak görevde bulunmuştur. Kırşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi kuruluşu aşamasında görev almıştır. İki sene başkan yardımcılığı, bir sene eş başkan görevlerinde bulunmuştur. Bu süre içerisinde çeşitli kampanyaların yanı sıra “Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor”, “Teknosa Kadın İçin Teknoloji” projelerinde görev aldı. Halen “Paramı Yönetebiliyorum” projesinde eğitmen, “Geleceğini Tasarla” programında master eğitmen görevlerini yürütmektedir.
Mert Ökkeş    
1994 yılında Aydın'ın Söke ilçesinde doğdum. İlköğretim ve lise öğrenimimi Söke'de gerçekleştirdim. Liseden Elektronik bölümü mezunu olarak üniversite hayatımıda elektronik üzerine tamamlama kararı aldım. Akdeniz Üniversitesi mühendislik fakültesini kazanarak üniversite hayatıma başlamış oldum. 2016 yılında mezun olarak bunun yanı sıra Atatürk üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'nden 2 ayrı bölüm daha okuyarak öğrenim hayatıma devam etmekteyim. Sivil toplum ile tanışmam 2008 yılında Söke Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nde yürütme kurulu üyesi olarak başladı ve böylece Gönüllülük ve Sosyal yaşamım başlamış oldu. Bir çok proje de yer alıp, seminerler ve toplantılar düzenledim. 2015 Ağustos ayında Habitat ile ilk kez İstanbul'da Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor adlı proje ile tanışmış oldum. Bilişim Projelerini oluşturdu ve bende Kuşadası'nda gerçekleştirilen Master Eğitmen Eğitimine katılarak eğitimimi tamamladıktan sonra Master eğitmen olarak Proje kapsamında Gönüllü Eğitimlere katılmaya başladım. Halen Master Eğitmen olarak çalışmalarıma devam etmekteyim.
Metehan Güngör    
1991’de, Daday’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Türkiye'nin doğusunda ve batısında farklı kentlerde tamamladı. Üniversite yılları boyunca çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak çalıştı. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Ortaöğretim Matematik Öğretmenliği programından mezun olduktan sonra, aynı üniversitenin Ortaöğretim Fen ve Matematik Alanları Eğitimi alanında tezsiz yüksek lisans mezunu unvanını aldı. 2010 yılının başında Habitat’ın, Microsoft paydaşlığında yürüttüğü Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor projesinde gönüllü eğitmen oldu. O zamandan beridir derneğin çeşitli bilişim projelerinde gönüllü eğitmen ve master eğitmen olarak görev almaktadır. Şu an Hacettepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme üzerine tezli yüksek lisans yapmakta ve ders aşamasında.
Necip Mert Yürüker    
Ben Necip Mert Yürüker. 4 Şubat 1993 tarihi Edirne Keşan doğumluyum. Emekli asker bir babanın ve ev hanımı bir annenin çocuğuyum. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği son sınıf öğrencisiyim. 2014 yılında Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfında gönüllülük serüvenim başladı. Çok kısa bir süre sonra 2015 yılında Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor projesiyle birlikte Habitatla tanıştım. Aynı yıl Sosyal Medya Okuryazarlığı eğitmeni oldum. Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor Projesi kapsamında Kodu Cup 2016’da çocuklarımla birlikte 8-11 yaş grubunda Türkiye 3.lüğü kazandık. 2016 yılında Habitat Bilişim Projeleri Master Eğitmeni oldum. Türkiye’nin dört bir yanında projelerimizin eğitmen eğitimlerini verirken bir yandan da bu projelerin Samsun ayağını başarıyla yürütmeye çalışıyoruz.
Oğuzhan Kayar    
1991 yılında doğdu. İlköğretimini Bursa’da, Lise öğretimini Yalova’da tamamlamıştır. Gönüllülük hayatına 15 yaşında başlamıştır. Bilgisayar ve Eğitim Bilimleri alanındaki merakı Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümünü okumasını sağlamıştır. 3 ay boyunca Work and Travel (WAT) programı kapsamında Amerika, Florida eyaletinde görev almıştır. Kariyer hayatı boyunca cep telefonu tamirciliğiyle başlayan hayatında, sırasıyla freelance yazılımcı, e-ticaret uzmanı, çeviri uzmanı ve gönüllü eğitmen olarak çeşitli yerlerde görev almıştır. Başarılı kariyer hayatında şu anda Robert Koleji’nde Eğitim Teknolojileri Uzmanı olarak görev almaktadır. Geleceğini Tasarla Programı Master Eğitmeni olarak çalışmalarına devam etmektedir.
Özge İrvanalıoğlu    
1994 yılında Balıkesir'de doğdu. İlköğretim ve liseyi Balıkesir'de tamamladı. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojilerinden 2016 yılında mezun oldu. TEGV, Turmepa ve Habitat Derneğinde gönüllüdür.2013-2016 yılları arasında Samsun TEGV EP'de çocuklara Bilgi Benim İşim etkinliği verdi. 2014 de Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor projesi sayesinde Habitat Derneği ile tanıştı. 2 yıl Samsun Tegv'de çocuklara kodlama eğitimi verdi. Üstün zekalı çocuklar ile çalıştı. TÜBİTAK tarafından düzenlenen öğretmenlere yönelik eğitim ortamında Web 2.0 araçlarının kullanılması eğitimini aldı. Öğrencileri tarafından Algoritma aşığı Özge öğretmen olarak bilinmektedir. Şuan Balıkesir'de 3 köy okulunda bilgisayar öğretmeni olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda Habitat Derneği Bilişim Projeleri Master Eğitmeni olarak gönüllü çalışmalarına devam etmektedir.
Seher Öztop    
1994 yılında Yozgat'ta doğdum. İlkokul ve lise öğrenimini Yozgat'ta tamamladım. 2014 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi iktisat bölümüne başladım ve eğitimim halen devam ediyor. Üniversite ile gönüllülük serüvenim başlamış oldu. 12 farklı ülkenin katıldığı Gençler Kariyer ve İstihdam Konuşuyor projesinde Türkiye'yi temsil ettim. Pi Gençlik Derneğinin yaptığı uluslararası Genç Bak-iş projesine Samsun ilini temsilen katıldım. 2015 yılında İnternetle Hayat Kolay projesi ile Habitat Derneğini tanıdım. Bu projeyle yerelde (Samsun) eğitimler vermeye başladım. İnsanlara birşeyler öğretmeyi, faydalı olmayı, herbirinin hayatına dokunmayı çok sevdim. Gelecegini Tasarla Programı Master Egitmen olarak çalışmalara devam ediyorum
Taha Aydoğmuş    
İlkokul 4üncü sınıfta başlayan bilgisayar merakıyla Lise öğrenimini "Bilişim Teknolojileri" bölümünde Web Tasarım dalında okumaya karar vermistir. Liseyi bitirdikten sonra üniversiteyi memleketi olan Bingöl dışında bir yerde okumayi, kendini geliştireceği fırsatlar aramayı amaçlamış ve 2014 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitmenliği bölümünde okumaya karar vermiştir. Erzurum ilinde okumaya devam ederken bir Cisco eğitiminde Habitat Derneği'ni tanımış, takip etmeye baslamistir. Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor projesinde eğitmen eğitiminde başlayan Habitat macerası şuan Bilişim Projeleri Master Eğitmeni olarak devam etmekte. Bunların yanı sıra web tasarımı, mobil uygulama geliştirme, grafik tasarım ve eğitim hizmetleri çözümlerini gerçekleştiren Fourdot Bilişim şirketinde çalışmaktadır.
Ümit Bayram    
1987 yılında doğdu. İlköğretim ve Lise öğrenimini Gümüşhane'de gerçekleştirdi. Bu dönemlerinde tiyatro ile uğraştı ve gönüllülük anlamında ilk adımı bu dönemlerde attı. Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği(Lisans) bölümünü bitirdi. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Biyoloji(Yüksek Lisans) bölümünde eğitimine devam etmektedir. AB Bakanlığı Türk Ulusal Ajansı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Amasya Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Academy Education & Consultancy, Samsun Valiliği AB Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Eutopejskie Forum Mlodziezy, Microsoft, Intel, TÜBİTAK, Kent Konseyleri, Gençlik Merkezleri ve ülkemizin ve dünyanın önde gelen kurumlarında projelere, programlara ve eğitimlere katıldı.Kısa bir dönem Polonya'da Eutopejskie Forum Mlodziezy kurumunda dezavantajlı gençlerin topluma entegrasyon çalışmalarında gönüllülük yaptı.Çeşitli tematik proje filmlerinde set amirliği ve oyunculuk yaptı. Ulusal Ajans, Kalkınma Ajansı ve yerel kaynaklı projelerde proje koordinatörlüğü, yasal temsilciliği, eğitmenlik gibi görevler üstlendi.Halen AB Hibe Programları, Kalkınma Ajansları, Sosyal Medya Okuryazarlığı, Temel Bilgisayar ve Ofis Programları konularında bilgilendirmeler yapmakta ve sosyal projelere destek vermektedir.
Yavuzalp Özcan    
1991 yılında Manisa’da doğdu. İlköğretim ve liseyi Manisa’da okuduktan sonra Pamukkale Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü kazandı. 2013 yılında Polonya’da öğrenimini devam ettirdi ve eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye geri döndü. Halen Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde İşletme bölümünde eğitimine devam etmekte ve özel bir şirkette AR-GE Mühendisi olarak görev yapmaktadır. Gönüllü projelere Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor Web Tasarım Eğitimi ile başladı ve ardından birçok sivil toplum kuruluşunda görev aldı. Türkiye’deki projelerin yanı sıra İtalya ve Polonya’da da projelerde gönüllü hizmet verdi. Geleceğini Tasarla Programı Master Eğitmeni olarak çalışmalarına devam etmektedir.
Tolga Karaman    
1991 yılında Mersin erdemli ilçesinde doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini Mersinde tamamladıktan sonra Amasya üniversitesi bilgisayar öğretmenliği bölümünü kazandı. Üniversite zamanlarında gönüllülük kulübü adında bir öğrenci topluluğu oluşturdu ve çeşitli gönüllülük faaliyetlerinde bulundu. Özellikle engelli bireyler ile birlikte projeler yaparak onlara eğitimler verip topluma kazandırmaya çalıştı. Ailemden uzakta okuduğum Amasya ilinde Habitatın vermiş olduğum gönüllü eğitimleriyle birçok anne, baba ve kardeş edindim. Şimdi Mersin de okuduğu lisede bilgisayar öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Ayrıca ara ara otostop turlarına çıkıp ya da bisikletine binip habitat eğitimleri vermek için yollara düşmektedir. Gezgin eğitmenimiz olarak da bilinir. Geleceğini Tasarla Programı Master Eğitmeni olarak çalışmalarına devam etmektedir.