info@geleceginitasarla.net
   0212 265 33 14/15/17

Gönüllü OL!

Hayat Sende Gençlik Akademisi Derneği

Hakkında

Hayat Sende Gençlik Akademisi Derneği, 2007 yılında devlet korumasında yetişen bir grup idealist genç tarafından kuruldu. Derneğimiz, Sabancı Vakfı tarafından iki kez Fark Yaratan seçilmiş, Bilgi Genç Sosyal Girişimci Ödülünü almıştır. JCI tarafından Senato Özel Ödülü verilen Hayat Sende, Ulusal Gençlik Parlamentosu tarafından da Yılın Sivil Toplum Kuruluşu seçilmiştir.Dünyanın en büyük sosyal girişimcilik ağı Ashoka Vakfı tarafından desteklenmektedir.

Hayat Sende, devlet korumasında kalan ve devlet korumasından ayrılan çocuk ve gençlerin haklarına sahip çıkmak, yaşadıkları sorunlar hakkında kamuoyunu bilgilendirmek ve bu bireylerin hayata entegrasyon süreçlerinde onlara yardımcı olmak için koruma altında yetişmiş gençlerce kurulmuştur. Hayat Sende’ nin bugün ulaşmak istediği hedef her çocuğun aile ortamında büyüdüğü ve hayata eşit,güçlü ve ayrımcılığa uğramadan atıldığı bir dünyadır.

Etiketlenmenin Toplumsal Sonuçları Nelerdir?

Nasıl Destek Olabilirsiniz?

Hayat Sende Gençlik Akademisi Derneği’ne katkıda bulunarak koruma altındaki çocuk ve gençlerin hayatına umut olabilirsiniz. Hayat Sende Derneği’ne katkıda bulunmak için https://fonzip.com/hayatsende/bagis/#/ üzerinden düzenli bağışçı olabilirsiniz. Doğum gününüzü bağışlayarak ya da sevdiklerinize Hayat Sende logolu hediye kartı göndererek Hayat Sende Derneği’nin çalışmalarına katkıda bulunabilirsiniz.
Detaylı bilgi için: www.hayatsende.org adresini ziyaret edebilir, bilgi@hayatsende.org adresine mail atabilirsiniz.


Sosyal Medya Hesapları