info@geleceginitasarla.net
   0212 265 33 14/15/17

HAKKIMIZDA

Hakkımızda

Habitat Derneği ve Microsoft Türkiye toplumun farklı kesimlerinin bilgiye erişimlerini kolaylaştırmak temel vizyonu ile Türkiye’nin 81 ilinde ortak sosyal sorumluluk çalışmaları gerçekleştirmeye devam etmektedir. Ortak olarak geliştirilen “Geleceğini Tasarla Programı” ile de eğitim, girişimcilik ve istihdam olmak üzere 3 ana odak üzerinde çalışmalarını devam ettirmektedirler.

Geleceğini Tasarla Programı, genç gönüllülerin kendi bilgi teknolojileri uzmanlığını akran eğitimi yöntemiyle kitlelere yaygınlaştırmayı, online ve yüzyüze eğitimler aracılığıyla gençlerin kişisel gelişimlerini ve kapasitelerini geliştirilmesini desteklemeyi, İnternet Girişimciliği ve İnternet güvenliği konusunda gençler arasındaki farkındalığın arttırılmasını hedeflemektedir.. Bu hedefler doğrultusunda bugüne kadar program kapsamında bilgisayar okuryazarlığı, sayısal yaşam ve internet güvenliği, web tasarım ve sosyal medya okuryazarlığı konularında projenin eğitim müfredatları geliştirilmiş; genç gönüllüler bu eğitim alanlarında eğitici olarak yetiştirilmiştir 81 ilde 1781 genç eğitmen daha fazla ihtiyaç sahibi kişinin bilişim becerilerine sahip olması için gönüllü eğitim faaliyetlerini yürütmektedir. Bununla birlikte, gençleri başarılı iş adamları ve girişimcilerle buluşturabilmek amacıyla üniversitelerde “geleceğini tasarla” konseptiyle bilişim ve girişimcilik seminerleri, girişimcilik kampları ve zirveleri gerçekleştirmektedir.


Geleceginitasarla.net Kariyer Portalı

Geleceginitasarla.net, online ve yüzyüze eğitimler aracılığıyla gençlerin kişisel gelişimlerini ve kapasitelerini geliştirilmesini desteklemeyi, bilgi Bankası ve online eğitimler ile kariyerleri konusunda gençleri yönlendirebilecek bilgilerin paylaşılmasını, girişimcilik ve istihdam konusunda bilgi edinmelerini sağlayacak online bilgi bankasının oluşturulmasını, başarılı girişimciler ve kariyer sahibi kişiler ile gençlerin online ve yüzyüze olmak üzere buluşturulmasının sağlanmasını hedeflemektedir.