info@geleceginitasarla.net
   0212 265 33 14/15/17

PROJE

PROJE ORTAKLARI

Proje Ortakları

Microsoft


Microsoft Türkiye ve Habitat Derneği  Türkiye’de gençlerin bilgi teknolojileri konusunda kapasitelerinin arttırılmasına yönelik bir ortaklık kurmuştur. Ortaklık çerçevesinde kuruluşlar online eğitim sistemini (Microsoft Unlimited Potential eğitim kiti) de devreye sokarak, gençlerin IT kapasitelerinin daha da arttırılması ve projenin sürdürülebilirliğin sağlanması konusunda fikir birliğine varmıştır.

www.microsoft.com.tr

Habitat Derneği


Habitat Derneği 1995 yılında gerçekleşen Kopenhag Sosyal Kalkınma Zirvesi’nde değişik, dil, din, ırk, kültür ve ulustan gençlik temsilcisinin oluşturduğu, 100’e yakın ülkede yaklaşık 300 gençlik organizasyonunun üye olduğu Youth for Habitat Uluslararası İletişim Ağı’nın bir parçası olarak kuruldu. 1997 yılında Eskişehir’de düzenlenen Youth for Habitat Genel Kurulu toplantısında networkun dünya sekretaryalığına oy birliği ile seçildi.

Türkiye’deki yasal düzenlemeler gereği dernek olarak yapılanan kurum, gençleri temsil etme iddiası ile değil, Türkiye’de gençlerin yerel ve ulusal düzeyde karar alma mekanizmalarına katılımı için bütüncül bir gençlik politikasının oluşturulması hedefi ile yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası çalışmalarını sürdürmektedir.

www.habitatdernegi.org